1999 - 10- lecie Koła

Uroczystą mszą świętą w intencji "Małej i dużej Ojczyzny" odprawioną z okazji dziesięciolecia Koła Związku Górnośląskiego w Suszcu oraz Rocznicy Odzyskania Niepodległości, rozpoczęły się 11 listopada Dni Suszca. W tym dniu odbył się przegląd zespołów folklorystycznych ziemi pszczyńskiej i cieszyńskiej.

W drugim dniu Dni Suszca została otwarta sesja naukowa "W kręgu kultury i języka ziemi pszczyńskiej" zorganizowana przez Koło Związku Górnośląskiego w Suszcu oraz Uniwersytet Śląski. Patronat honorowy objęli: Urząd Marszałkowski, Starosta Powiatu Pszczyńskiego, Wójt Gminy Suszec oraz Przewodniczący Rady Gminy Suszec.
Naukowcy debatowali nad śląskim folklorem, gwarą, edukacją regionalną. 

W tym dniu wieczorem rozpoczęła sie pierwsza część "Biesiady Śląskiej", podczas której wystawiono sztukę "Wesele na Górnym Śląsku" według Stanisława Ligonia. Wystawili ją członkowie i sympatycy obchodzącego jubileusz 10-lecia Koła Związku Górnośląskiego w Suszcu.


W trzecim dniu, w sobotę odbyła się druga część Biesiady Śląskiej. Tego wieczoru artyści z teatrów w Chorzowie, Katowicach i Sosnowcu wystawili sztukę "Pomsta" czyli fredrowską "Zemstę" przerobioną na gwarę śląską. 

Publiczność bawiła się także na występach "Śląskiego Kabaretu" oraz podczas zabawy tanecznej posilając się specjałami śląskiej kuchni.