2009 - 20-lecie Koła

Obchody 20-lecia Koła ZG w Suszcu rozpoczęła 29 marca 2009 roku Biesiada Sportowo-Kulturalna. Na parkiecie hali sportowej w Suszcu zagrały ze sobą drużyny artystów, policjantów, sponsorów oraz członków naszego koła. 


Zaprezentowano samochody marki Fiat i Alfa Romeo. Pszczyńska Grupa Szybkiego Reagowania pokazała też jak skutecznie rozprawia się z bandytami. 

Część artystyczną zapewniły zespoły Mona Lisa i Karpowicz Family oraz Krzysztof Respondek, który wystąpił z repertuarem, prezentowanym w programie "Jak oni śpiewają".


3 października 2009 roku zorganizowano kolejną Biesiadę Sportowo-Kulturalną z udziałem samorządowców Gminy Brenna. Właśnie z nimi zmierzyła się dryżyna Oldbojów w meczu towarzyskim na boisku GKS Krupiński. 

Artystyczną część biesiady uświetnił zespół Karlik, który tworzą artyści Zespołu Śląsk oraz Kapela Góralska Maliniorze z Brennej. 


7 listopada 2009 roku rozpoczęły sie X Dni Suszca premierą spektaklu "Jak wesele to wesele" w wykonaniu Amatorskiego Zespołu Teatralnego Koła ZG w Suszcu. Zespół Teatralny świętował w tym dniu swoje 10-lecie. 

9 listopada 2009 roku odbyła się sesja naukowa "Kultura kultu religijnego na Śląsku - historia i teraźniejszość", która była ukoronowaniem obchodów 20-lecia Koła.